Hello, I'm Trailventures .

Quick Intro

Trailventures is a new mountain bike focused company organizing skill trainings, camps and bike trips. It has been started by Richard & Eva who are avid mountain bikers for many years. We're doing everything we can to promote mountain biking as a discipline, love to ride exotic places as well as those closer to home and want to enable others to enjoy tons of fun on the trails as well. We have other team mates that work with us as well as a vast network of local guides all around Europe and beyond.

Riding Style

We love all riding whether high up in the mountains on trails or bike parks, pump tracks or skill areas. Riding all year long whenever the whether gives us at least a chance of not being totally soaked through and enjoy the ride.

Guiding

2021

Religion

Lyric & 36

Bike/s

Ibis & Yeti

Favorite spot

Bormio 3000

Fun Fact

Sound from the forrest: "Vrrrrraaauuu" Eva: Why would anyone want to cut down trees so high up? Richard: That was no chainsaw, its a bear. Lets run!

Reviews from Riders (15)

 • FH

  Môj "prvýkrát" na Rychleboch a v bajkapraku, vynikajúca organizácia a nálada, Rišo s Evkou to majú dobre zmáknuté, vedia poradiť čo, kde, ako jazdiť, sú dobrá parta, zbytočne nehortia, výhodou bolo, že sme mohli v piatok skôr vyraziť a teda sme už v piatok stihli veľa pojazdiť z Rychleb, sobota v Czarnej Gore (zmena plánu, avšak mne nevadilo) bola príjemne "oddychová" na výšlapy, ale jazdenie opäť výdatné dolukopcom - malé mínus je dlhšie čakanie na lanovke skrz "obmedzené" kapacity pre bajky, ale za mňa akurát a v nedeľu opäť Rychleby na dojazdenie kondičky, za mňa skvelý výlet, ktorý zanechal veľa zážitkov a podnetov na zamyslenie a zlepšenie (technika, kondička) a zároveň ma určite posunul ďalej, čo sa jazdenia týka :)

  Filip HOctober 2021

 • FH

  Veľmi priateľský a osobný prístup

  Filip HOctober 2021

 • NK

  Skvely pristup trenerov aj celkova organizacia, urcite ak bude prilezitost, rada sa zucastnim dalsieho campu/treningu :).

  Nina KOctober 2021

 • EK

  Toto bolo mega dobré, odporúčam úplne všetkým, ktorí si myslia že vedia, ale nikto im nevysvetlil teóriu. Na jednom tréningu sme sa toho naučili strašne veľa nového a veľmi nás to bavilo. Veľmi šťastní sme šli domov :D Tréneri top topov, ľudia na svojom mieste, priateľskí a hlavne profi. Ďakujeme a určite sa nahlásime na ďalšie tréningy. Eva + Emil

  Eva KOctober 2021

 • AZ

  Ďakujem veľmi pekne Rišovi a Peťovi za intenzívny MTB camp pre začiatočníkov. Dvaja tréneri boli plus, keďže nás účastníkov bolo viac (12) a zároveň preto, že každý tréner mal iný štýl a skúsenosti. Viac účastníkov kurzu nebolo obmedzujúce, každý mal dostatočný priestor na skúšanie. Pozitívne bolo prispôsobenie tréningu úrovni celej skupiny. Tréneri sa nam venovali aj individuálne 😊 Úlohu odovzdať nám čo najviac teórie a zhodnotiť, čo robíme dobre a čo treba lepšie, splnili na výbornú. Už je len na nás, účastníkoch, cvičiť a pridať nové zručnosti priamo v teréne. Oceňujem trpezlivosť pri odpovedaní na moje otazky k technike a praxi. 😊

  Andrea ZOctober 2021

 • TB

  Perfect sevenfold ;-)

  Tomas BJune 2021

 • JE

  I progressed with my skills and got feedback i needed to do so.

  Juraj EJune 2021

 • TD

  Great bike training camp, for me as a beginner it was very helpful, many useful tips from experienced guide, highly recommended.

  Tomáš DJune 2021

 • TZ

  Uplne super 👍👍👍

  Tibor ZJune 2021

 • JE

  Good personal attention to each participant. Feedback from other person - the exact thing i needed for a long time.

  Juraj EJune 2021

 • MM

  I learned quite a few new things which are really important when you're out there on the trail. Richard is a skilled instructor with a plenty of tips and tricks up his sleeve. Totally recommend!

  Matej MJune 2021

 • JH

  Čauko, ďakujem za kurz a takto by som to zhrnula: - Prešla sa „abeceda“ toho, čo by mal každý biker v základe ovládať. Získala som dobrý prehľad o tom, čo by som mala vedieť a na čom mám popracovať. V priebehu pár hodín sa to však nedá všetko naučiť (ak som to už nevedela pred tým), možno pochopiť alebo vypichnúť chyby, ale doučiť sa to treba potom individuálne. - Chyby boli komentované aj s videom (veľmi účinné) a dodatočným komentárom / odporúčaním, čo mi lepšie pomohlo chápať moje slabiny pri jazde na biku. - Bohatý arzenál cvičebných pomôcok, pomocou ktorých sme mohli lepšie precvičiť jednotlivé postoje či zručnosti. - Počet účastníkov akurát. - K celkovej dobrej atmosfére dopomohlo určite aj zázemie (obytná dodávka, stôl, stoličky, bundy, deky..) s občerstvením a psím miláčikom :) - Nevedela som, čo mám očákávať, ale s kurzom som spokojná, môžem odporúčiť!

  Jana HMay 2021

 • IV

  Ahoj TrailDeer, Tymto by som chcel pochvalit zaciatocnicky kurz vedeny Richardom tuto Nedelu, Aj ked nie som uplny zaciatocnik tak takyto zaciatocnicky kurz ma velmi prekvapil kolko mi to dalo. Pravda je ze clovek vlastne nikde neviem co vsetko nevie kym mu to niekto neukaze co vediet ma a je jedno ci je to nieco z uplneho zakladu (ktory je vlastne najdolezitejsi pre spravny pokrok) alebo z top Skills. Urcite pojdem aj na ine kurky od TrailDeer a velmi rad sa vratim aj k Richardovi za mne super praca tohot Chalana vedena vo vlemi prijemnej atmosfere.

  Ivan VMay 2021

 • ZH

  Zúčastniť sa bike campu pre začiatočníkov bolo veľmi dobré rozhodnutie. Celý čas vládla príjemná atmosféra. Oceňujem profesionálny a individuálny prístup a hlavne častú spätnú väzbu, ktorá určite každého z nás posúvala vpred. Všetko bolo detailne (teoreticky i prakticky) vysvetlené. Ďakujem:) Odporúčam všetkými desiatimi😊

  Zuzana HMay 2021

 • LV

  Trail deer tím, ďakujem za včerajší camp pre začiatočníkov. Očakával som množstvo informácií a príjemnú atmosféru a toto som všetko dostal. 😃 odporúčam tento camp pre každého , kto začína alebo aj ľahko pokročilým pre naučenie prípadne zdokonalenie sa v základných postojoch a zručnostiach. Bolo to výborné, vyčepàvajúce parádne strávený deň. Ďakujema určite sa ešte uvidíme👍👍👍🚴🏻🚴🏻🚴🏻

  Ludvik VMay 2021

Reviews from Guides (0)